22 Feb

Trajtuesit e Ujit Ecosoft Standard

Trajtuesit e avancuar te ujit Ecosoft Standard bëjnë të mundur reduktimin e hekurit, manganit, fortësisë, amoniakut dhe lëndës organike në ujë. Trajtuesi përfaqëson një kabinet kompakt me një enë që përmban materiale të zbutjes së avancuar Ecomix® dhe një valvul kontrolli në të. Kabineti ka gjithashtu një sistem kripe për rigjenerimin e ndërmjetësve të filtrave. […]

Lexo më tej
19 Feb

Si funksionojnë trajtuesit e ujit dhe pse ju nevojitet një i tillë

Pra, ju jeni lodhur duke u marrë me problemet e ujit të rëndë dhe keni nevojë për një trajtues uji … por çfarë do të thotë kjo? Ka shumë arsye të mira për të zbutur ujin e shtëpisë tuaj pasi problemet e ujit të rëndë mund të shkaktojnë dëme në sistemin hidraulik të shtëpisë, si […]

Lexo më tej
27 Aug

FUQIA E SHËNDETSHME E UJIT

Humbje e peshës Uji është një nga mënyrat për të humbur peshë. Pse? Sepse shpesh mund të zëvendësojë pijet që kanë shumë kalori si pijet freskuese apo alkoolin me një pije që nuk ka as kalori e as sheqer. Ndodh edhe që kur ne mendojmë se jemi të uritur jemi thjesht të etur. Kështu nëse […]

Lexo më tej
27 Aug

Përse duhet të keni trajtuesit e ujit të instaluar

  1. Lëkura e butë dhe flokët e shëndetshëm Lëkurë e butë Një dush i ftohtë dhe një banjë relaksuese qetëson nervat dhe redukton dëmtimin e lekurës që vjen nga stresi. Vendosni të gjithë trupin tuaj në ujë të ftohtë, pa minerale dhe klor, për 2 deri në 3 minuta për të rinovuar lëkurën. Dushi me […]

Lexo më tej
27 Aug

5 RREGULLAT PËR NJË NDRICIM TË MIRË

Ju ka ndodhur të futeni në një dhomë dhe të ndjeheni menjëherë të çlodhur? Ose të futeni në një hapësirë dhe t’ju kapë një ndjenjë e pashpjegueshme ankthi? Siaps ekspertëve, kjo ndodh ndoshta për shkak të ndiriçimit. Gabimi që shumica bëjnë gjatë instalimit të ndriçimit. Ndriçimi konsiderohet i fundit në dizenjim. Shumica e njerëzve mendojnë […]

Lexo më tej
17 Aug

Sistemet Industriale Reverse Osmosis per trajtimin e ujit

Sistemet komerciale RO janë kompakte, me efikasitet të lartë që e trajtjnë ujin duke filluar nga 6500 L ujë / ditë. Përdorimi i membranës DoW Filmtec ™ siguron një cilësi të lartë të ujit të pastruar dhe lejon rregullimin e rendimentit në varësi të cilësisë së ujit te rrjetit, duke siguruar vlera deri në 75% […]

Lexo më tej
10 Jul

RObust – Zgjidhja Më E Mirë Për HoReCa

Robust është zgjidhja më e mirë për HoReCa-n. Ofron ujë të pastër në çdo moment. Ujë për të pirë, për te bërë kafen apo çaj, për të prodhuar akull dhe për të gatuar.   Reverse Osmosis është teknologjia më e përparuar të trajtimit të ujit. Falë një membrane të veçantë gjysmëpërçuese, është e mundur që […]

Lexo më tej
04 May

Trajtuesit E Ujit Ecosoft Premium

Një dush i ftohtë dhe një banjë relaksuese qetëson nervat dhe redukton dëmtimin e lekurës që vjen nga stresi. Vendosni të gjithë trupin tuaj në ujë të ftohtë, pa minerale dhe klor, për 2 deri në 3 minuta për të rinovuar lëkurën. Besoni apo jo, por uji i paster është locioni më natyral për mirëqenien […]

Lexo më tej
13 Apr

Sistemi Reverse Osmosis Standard Me Minerale dhe Pompë

Teoren sjell ekskluzivisht në Shqipëri Ecosoft një ndër markat më të njohura në botë në sistemet e trajtimit të ujit, i ndodhur në mbi 50 shtete në të 5 kontinentet, Ecosoft vjen edhe në Shqipëri. Nëpërmjet sistemeve Ecosoft, Teoren sjell ekselencën e trajtimit të ujit, teknologjinë Reverse Osmosis (RO) Për një jetë te shëndetshme dhe […]

Lexo më tej
12 Apr

Sistemi Reverse Osmosis Standard i mineralizuar

Ecosoft është prodhuesi ndërkombëtar i sistemtemeve të trajtimit të ujit për pastrimin e tij të themeluar në 1991 në Ukrainë. Është një nga pesë prodhuesit në botë që ofrojnë gamën e plotë të produkteve, nga filtrat e shtameve tek sistemet industriale të Reverse Osmosis. Me zyrat e tyre përfaqësuese në Evropën Perëndimore. Në Gjermani, janë […]

Lexo më tej