Kategoria: Këshilla për ujin

25 Feb

Uji i fortë – 8 shenjat kryesore që keni probleme me ujin në shtëpinë tuaj

Ju sapo keni hyrë në një shtëpi të re dhe vini re se diçka nuk është siç duhet. Ka diçka që nuk shkon, dhe keni një dyshim që mund të ketë të bëjë me ujin e rubinetit. Problemet e ujit të rëndë mund të jenë një problem i vërtetë, veçanërisht për pronarët e shtëpive të […]

Lexo më tej
25 Feb

A po ju shkakton uji i rëndë probleme me flokët dhe lëkurën?

Ju ndoshta e keni vënë re se disa produkte ndikojnë në lëkurën dhe flokët tuaj, por a e dini se uji që përdorni mund të jetë gjithashtu një faktor? Nëse lëkura juaj është e thatë, keni kruarje, ose lëkurë të ashpër, dhe flokët tuaj janë me maja dhe si kashtë, ju mund të jeni duke […]

Lexo më tej
23 Feb

A keni menduar ndonjehere se si mund te kurseni para nga uji qe ju perdorni?!

Kursimet që te jep ujit i lehtë nga uji i rëndë – më pak detergjent dhe një shtëpi më të pastër me një trajtues uji Ka shumë përfitime duke përdorur një trajtues uji në shtëpinë tuaj. Por, a e dini se instalimi i një trajtuesi uji mund t’ju ndihmojë gjithashtu të kurseni para për faturat […]

Lexo më tej
19 Feb

Si funksionojnë trajtuesit e ujit dhe pse ju nevojitet një i tillë

Pra, ju jeni lodhur duke u marrë me problemet e ujit të rëndë dhe keni nevojë për një trajtues uji … por çfarë do të thotë kjo? Ka shumë arsye të mira për të zbutur ujin e shtëpisë tuaj pasi problemet e ujit të rëndë mund të shkaktojnë dëme në sistemin hidraulik të shtëpisë, si […]

Lexo më tej
27 Aug

FUQIA E SHËNDETSHME E UJIT

Humbje e peshës Uji është një nga mënyrat për të humbur peshë. Pse? Sepse shpesh mund të zëvendësojë pijet që kanë shumë kalori si pijet freskuese apo alkoolin me një pije që nuk ka as kalori e as sheqer. Ndodh edhe që kur ne mendojmë se jemi të uritur jemi thjesht të etur. Kështu nëse […]

Lexo më tej
27 Aug

Përse duhet të keni trajtuesit e ujit të instaluar

  1. Lëkura e butë dhe flokët e shëndetshëm Lëkurë e butë Një dush i ftohtë dhe një banjë relaksuese qetëson nervat dhe redukton dëmtimin e lekurës që vjen nga stresi. Vendosni të gjithë trupin tuaj në ujë të ftohtë, pa minerale dhe klor, për 2 deri në 3 minuta për të rinovuar lëkurën. Dushi me […]

Lexo më tej